RN65C4992DRSL
Mfr.Part #
RN65C4992DRSL
Description
RES 49.9K OHM 1/2W .5% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Width :
4.57mm
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
14.2748mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Resistance :
49.9kOhms
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN65C4992DRSL
Vishay / Dale RN65C4992DRSL
49.9kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,