RN60D4222FRSL
Mfr.Part #
RN60D4222FRSL
Description
RES 42.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
38 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Resistance :
42.2kOhms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
8.7376mm
Datasheets
RN60D4222FRSL
Vishay / Dale RN60D4222FRSL
42.2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,