RN60C2912BRSL
Mfr.Part #
RN60C2912BRSL
Description
RES 29.1K OHM 1/4W .1% AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
3.68mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
29.1kOhms
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Length :
8.7376mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN60C2912BRSL
Vishay / Dale RN60C2912BRSL
29.1kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,