RN55E97R6FRSL
Mfr.Part #
RN55E97R6FRSL
Description
RES 97.6 OHM 1/8W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
97.6Ohms
Power Rating :
125mW
Length :
6.096mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN55E97R6FRSL
Vishay / Dale RN55E97R6FRSL
97.6Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,