RN55E4642FRSL
Mfr.Part #
RN55E4642FRSL
Description
RES 46.4K OHM 1/8W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
6.096mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
46.4kOhms
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RN55E4642FRSL
Vishay / Dale RN55E4642FRSL
46.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,