RN55E4640CRE6
Mfr.Part #
RN55E4640CRE6
Description
RES 464 OHM 1/8W .25% AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±0.25%
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
464Ohms
Width :
2.29mm
Power Rating :
125mW
Length :
6.096mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
RN55E4640CRE6
Vishay / Dale RN55E4640CRE6
464Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,