RN55E4592BR36
Mfr.Part #
RN55E4592BR36
Description
RES 45.9K OHM 1/8W .1% AXIAL
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
Length :
6.096mm
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
45.9kOhms
Published :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Power Dissipation :
125mW
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN55E4592BR36
Vishay / Dale RN55E4592BR36
Through Hole 45.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,