RN55E4483BR36
Mfr.Part #
RN55E4483BR36
Description
RES 448K OHM 1/8W .1% AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Resistance :
448kOhms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
6.096mm
Power Rating :
125mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Diameter :
2.29mm
Width :
2.29mm
Datasheets
RN55E4483BR36
Vishay / Dale RN55E4483BR36
Through Hole 448kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,