RN55E4481BR36
Mfr.Part #
RN55E4481BR36
Description
RES 4.48K OHM 1/8W .1% AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Diameter :
2.29mm
Length :
6.096mm
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
4.48kOhms
Package / Case :
Axial
Max Operating Temperature :
175°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
125mW
Datasheets
RN55E4481BR36
Vishay / Dale RN55E4481BR36
Through Hole 4.48kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,