RN55E4370BRSL
Mfr.Part #
RN55E4370BRSL
Description
RES 437 OHM 1/8W .1% AXIAL
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Length :
6.096mm
Resistance :
437Ohms
Max Power Dissipation :
125mW
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
32 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RN55E4370BRSL
Vishay / Dale RN55E4370BRSL
437Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,