RN55E4323FR36
Mfr.Part #
RN55E4323FR36
Description
RES 432K OHM 1/8W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
125mW
Factory Lead Time :
29 Weeks
Diameter :
2.29mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Series :
Military, MIL-R-10509/7, RN55
Length :
6.096mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
MIL-R-10509
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
432kOhms
Power Rating :
125mW
Number of Terminations :
2
Width :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Published :
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RN55E4323FR36
Vishay / Dale RN55E4323FR36
Through Hole 432kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,