RN55E4301BB14
Mfr.Part #
RN55E4301BB14
Description
RES 4.3K OHM 1/8W .1% AXIAL
Resistance :
4.3kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Composition :
Metal Film
Termination :
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
6.096mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Military Standard :
MIL-R-10509
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
RN55E4301BB14
Vishay / Dale RN55E4301BB14
4.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,