RN55E3291BRE6
Mfr.Part #
RN55E3291BRE6
Description
RES 3.29K OHM 1/8W .1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
3.29kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
6.096mm
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN55E3291BRE6
Vishay / Dale RN55E3291BRE6
3.29kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,