RN55E3242FRSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN55E3242FRSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 32.4K OHM 1/8W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Film
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
6.096mm
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
32.4kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
29 Weeks
Series :
Military, MIL-R-10509/7, RN55
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN55E3242FRSL
Vishay / Dale RN55E3242FRSL
32.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,