RN55C3523FB14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN55C3523FB14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 352K OHM 1/8W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Lead Free :
Contains Lead
Series :
Military, MIL-R-10509/7, RN55
Tolerance :
±1%
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
6.096mm
Packaging :
Bulk
Power Rating :
125mW
Resistance :
352kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Max Power Dissipation :
125mW
Composition :
Metal Film
Datasheets
RN55C3523FB14
Vishay / Dale RN55C3523FB14
352kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,