RN50E1581BBSL
Mfr.Part #
RN50E1581BBSL
Description
RES 1.58K OHM 1/20W .1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
50mW
Length :
3.81mm
Width :
1.65mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Packaging :
Bulk
Series :
Military, MIL-R-10509/8, RN50
Resistance :
1.58kOhms
Max Power Dissipation :
50mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
RN50E1581BBSL
Vishay / Dale RN50E1581BBSL
1.58kOhms, 0.05W 1/20W, Metal Film,