RN50C88R7FRSL
Mfr.Part #
RN50C88R7FRSL
Description
RES 88.7 OHM 1/20W 1% AXIAL
Width :
1.65mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
88.7Ohms
Length :
3.81mm
Max Power Dissipation :
50mW
Power Rating :
50mW
Datasheets
RN50C88R7FRSL
Vishay / Dale RN50C88R7FRSL
88.7Ohms, 0.05W 1/20W, Metal Film,