RN222-0.5-02-56
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN222-0.5-02-56
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 56MH 500MA 2LN TH
Manufacturer :
Schaffner EMC, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.8Ohm Typ
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
RN
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Voltage - Rated AC :
300V
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max) :
500mA
Width :
18mm
Height :
29.591mm
Size / Dimension :
1.220Lx0.709W 31.00mmx18.00mm
Filter Type :
Power Line
Length :
31mm
Rated Current :
0.5A
Number of Lines :
2
Mounting Type :
Through Hole
Inductance :
56 mH
Approval Agency :
ENEC, UR, VDE
Operating Frequency :
50/60Hz Hz
Inductance @ Frequency :
56mH @ 10kHz
Datasheets
RN222-0.5-02-56
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD