RN214-1.2-02-10M
Mfr.Part #
RN214-1.2-02-10M
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 10MH 1.2A 2LN TH
Stock
347
In Stock :
347
Common Mode Chokes
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Approval Agency :
ENEC, UR, VDE
Number of Lines :
2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Filter Type :
Power Line
Width :
15.5mm
Size / Dimension :
0.906Lx0.610W 23.00mmx15.50mm
Inductance :
10 mH
Mount :
Through Hole
Current Rating :
1.2A
Packaging :
Tube
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Height :
25.2984mm
Series :
RN
Voltage - Rated AC :
300V
Inductance @ Frequency :
10mH @ 10kHz
Mounting Type :
Through Hole
DC Resistance (DCR) (Max) :
195mOhm Typ
Datasheets
RN214-1.2-02-10M
Schaffner EMC, Inc. RN214-1.2-02-10M
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD