RN204-0.6-02-4M4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN204-0.6-02-4M4
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 4.4MH 600MA 2LN TH
Stock
211
In Stock :
211
Manufacturer :
Schaffner EMC, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tray
DC Resistance (DCR) (Max) :
350mOhm Typ
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Number of Lines :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance :
4.4 mH
Voltage - Rated AC :
300V
Physical Dimension :
L14.0XB9.0XH14.3 (mm)/L0.551XB0.354XH0.563 (inch)
Mounting Type :
Through Hole
Current Rating (Max) :
600mA
Rated Current :
0.6A
Size / Dimension :
0.551Lx0.354W 14.00mmx9.00mm
Series :
RN
Height :
14.605mm
Width :
9mm
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Approval Agency :
ENEC, UR, VDE
Length :
14mm
Operating Frequency :
50/60Hz Hz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance @ Frequency :
4.4mH @ 10kHz
Filter Type :
Power Line
Datasheets
RN204-0.6-02-4M4
Schaffner EMC, Inc. RN204-0.6-02-4M4
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD