RN143-2-02-10M
Mfr.Part #
RN143-2-02-10M
Description
CMC 10MH 2A 2LN TH
Stock
151
In Stock :
151
Common Mode Chokes
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~100°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
240mOhm Typ
Size / Dimension :
1.303Lx1.280W 33.10mmx32.50mm
Height :
19.9898mm
Approval Agency :
ENEC, UR, VDE
Inductance :
10 mH
Voltage - Rated AC :
300V
Current Rating :
2A
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pin
Operating Frequency :
50/60Hz Hz
Inductance @ Frequency :
10mH @ 10kHz
Length :
33.1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tray
Datasheets
RN143-2-02-10M
Schaffner EMC, Inc. RN143-2-02-10M
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD