RN142-4-02-3M3
Mfr.Part #
RN142-4-02-3M3
Description
CMC 3.3MH 4A 2LN TH
Stock
88
In Stock :
88
Approval Agency :
ENEC, UR, VDE
Size / Dimension :
1.303Lx1.280W 33.10mmx32.50mm
Inductance @ Frequency :
3.3mH @ 10kHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
67mOhm Typ
Inductance :
3.3 mH
Packaging :
Tray
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Horizontal, 4 PC Pin
Operating Frequency :
50/60Hz Hz
Number of Lines :
2
Current Rating (Max) :
4A
Voltage - Rated AC :
300V
Height :
19.9898mm
Mounting Type :
Through Hole
Rated Current :
4A
Length :
33.1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN142-4-02-3M3
Schaffner EMC, Inc. RN142-4-02-3M3
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD