RN06B1741CT5-X25
Mfr.Part #
RN06B1741CT5-X25
Description
RES 1.74K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
1.74 kOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
RN06B1741CT5-X25
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. RN06B1741CT5-X25
RN Series, Thin Film, 1.74 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C