RMK22N20KB0016
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RMK22N20KB0016
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
SFERNICE THIN FILMS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
20kohm
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
10 ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
0.1%
Datasheets
RMK22N20KB0016
Vishay / Sfernice RMK22N20KB0016
Thin Film, 20kOhm, 0.1%,