RMCW1225JT8M20
Mfr.Part #
RMCW1225JT8M20
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description
RES, 1225, 8.2 MOHM, 5%, 2W
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Voltage Rating :
200 V
Failure Rate :
Resistance :
8.2 MOhms
Length :
3.2 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.256" W (3.20mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Power Rating :
2 W
Tolerance :
±5%
Width :
6.5 mm
Height :
0.55 mm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
RMCW1225JT8M20
Stackpole Electronics, Inc. RMCW1225JT8M20
RMCW Series, Thick Film, 8.2 MOhms, 2W, ±5%, -55°C ~ 155°C