RMCW1225JT270R
Mfr.Part #
RMCW1225JT270R
Description
RES, 1225, 270 OHM, 5%, 2W
Resistance :
270 Ohms
Length :
3.2 mm
Tolerance :
±5%
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Power Rating :
2 W
Size / Dimension :
0.126" L x 0.256" W (3.20mm x 6.50mm)
Width :
6.5 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Voltage Rating :
200 V
Power (Watts) :
2W
Height :
0.55 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RMCW1225JT270R
Stackpole Electronics, Inc. RMCW1225JT270R
RMCW Series, Thick Film, 270 Ohms, 2W, ±5%, -55°C ~ 155°C