RMCW1225JT150K
Mfr.Part #
RMCW1225JT150K
Description
RES, 1225, 150 KOHM, 5%, 2W
Height :
0.55 mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126" L x 0.256" W (3.20mm x 6.50mm)
Voltage Rating :
200 V
Resistance :
150 kOhms
Length :
3.2 mm
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Power Rating :
2 W
Width :
6.5 mm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RMCW1225JT150K
Stackpole Electronics, Inc. RMCW1225JT150K
RMCW Series, Thick Film, 150 kOhms, 2W, ±5%, -55°C ~ 155°C