RMCW1218JT200K
Mfr.Part #
RMCW1218JT200K
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Description
RES, 1218, 200 KOHM, 5%, 1W
Voltage Rating :
200 V
Power Rating :
1 W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height :
0.55 mm
Length :
3.1 mm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Package / Case :
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Resistance :
200 kOhms
Width :
4.6 mm
Datasheets
RMCW1218JT200K
Stackpole Electronics, Inc. RMCW1218JT200K
RMCW Series, Thick Film, 200 kOhms, 1W, ±5%, -55°C ~ 155°C