RMCW0612JT130R
Mfr.Part #
RMCW0612JT130R
Description
RES, 0612, 130 OHM, 5%, 0.75W
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
130 Ohms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
1.6 mm
Height :
0.55 mm
Voltage Rating :
200 V
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Power Rating :
750 mW (3/4 W)
Width :
3.2 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
RMCW0612JT130R
Stackpole Electronics, Inc. RMCW0612JT130R
RMCW Series, Thick Film, 130 Ohms, 0.75W, 3/4W, ±5%, -55°C ~ 155°C