RMCF2512JT68K0
Mfr.Part #
RMCF2512JT68K0
Description
RES 68K OHM 5% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
68kOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Datasheets
RMCF2512JT68K0
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512JT68K0
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 68kOhm, ±5%, -55°C~155°C