RMCF2512FTR221
Mfr.Part #
RMCF2512FTR221
Description
RES 0.221 OHM 1% 1W 2512
Resistance :
221mOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
No
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Datasheets
RMCF2512FTR221
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FTR221
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 221mOhm, ±1%, -55°C~155°C