RMCF2512FTR110
Mfr.Part #
RMCF2512FTR110
Description
RES 0.11 OHM 1% 1W 2512
Power Rating :
1W
Resistance :
110mOhm
Feature :
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
RMCF2512FTR110
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FTR110
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 110mOhm, ±1%, -55°C~155°C