RMCF2512FTR100
Mfr.Part #
RMCF2512FTR100
Description
RES 0.1 OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
Height :
711.2μm
Resistance :
100MOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power Rating :
1W
20 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm