RMCF2512FT9R76
Mfr.Part #
RMCF2512FT9R76
Description
RES 9.76 OHM 1% 1W 2512
RMCF
Voltage - Rated :
500V
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
TR, PLASTIC, 7 INCH
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Height :
700μm
Resistance :
9.76Ohm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Datasheets
RMCF2512FT9R76
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT9R76
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 9.76Ohm, ±1%, -55°C~155°C