RMCF2512FT9R31
Mfr.Part #
RMCF2512FT9R31
Description
RES 9.31 OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Resistance :
9.31Ohm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Height :
700μm
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
No
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
RMCF2512FT9R31
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT9R31
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 9.31Ohm, ±1%, -55°C~155°C