RMCF2512FT9M53
Mfr.Part #
RMCF2512FT9M53
Description
RES 9.53M OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
Resistance :
9.53MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
RMCF2512FT9M53
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT9M53
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 9.53MOhm, ±1%, -55°C~155°C