RMCF2512FT9K76
Mfr.Part #
RMCF2512FT9K76
Description
RES 9.76K OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.76kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
No
Published :
Datasheets
RMCF2512FT9K76
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT9K76
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 9.76kOhm, ±1%, -55°C~155°C