RMCF2512FT9K31
Mfr.Part #
RMCF2512FT9K31
Description
RES 9.31K OHM 1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
Resistance :
9.31kOhm
Voltage - Rated :
500V