RMCF2512FT9K09
Mfr.Part #
RMCF2512FT9K09
Description
RES 9.09K OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
9.09kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
RMCF2512FT9K09
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT9K09
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 9.09kOhm, ±1%, -55°C~155°C