RMCF2512FT976R
Mfr.Part #
RMCF2512FT976R
Description
RES 976 OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tin
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
976Ohm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Automotive AEC-Q200
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W