RMCF2512FT95K3
Mfr.Part #
RMCF2512FT95K3
Description
RES 95.3K OHM 1% 1W 2512
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
500V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
95.3kOhm
20 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Datasheets
RMCF2512FT95K3
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT95K3
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 95.3kOhm, ±1%, -55°C~155°C