RMCF2512FT931R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RMCF2512FT931R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 931 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
RMCF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
700μm
Power Rating :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Resistance :
931Ohm
Mount :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Tolerance :
±1%