RMCF2512FT91R0
Mfr.Part #
RMCF2512FT91R0
Description
RES 91 OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
91Ohm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Height :
700μm
ECCN Code :
EAR99
No
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Power Rating :
1W
Datasheets
RMCF2512FT91R0
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT91R0
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 91Ohm, ±1%, -55°C~155°C