RMCF2512FT910K
Mfr.Part #
RMCF2512FT910K
Description
RES 910K OHM 1% 1W 2512
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
910kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%