RMCF2512FT90K9
Mfr.Part #
RMCF2512FT90K9
Description
RES 90.9K OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C