RMCF2512FT909R
Mfr.Part #
RMCF2512FT909R
Description
RES 909 OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Series :
RMCF
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
20 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
909Ohm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thick Film
Datasheets
RMCF2512FT909R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT909R
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 909Ohm, ±1%, -55°C~155°C