RMCF2512FT909K
Mfr.Part #
RMCF2512FT909K
Description
RES 909K OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
909kOhm
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Automotive AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
1W