RMCF2512FT8R45
Mfr.Part #
RMCF2512FT8R45
Description
RES 8.45 OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Resistance :
8.45Ohm
e3
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Datasheets
RMCF2512FT8R45
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT8R45
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 8.45Ohm, ±1%, -55°C~155°C