RMCF2512FT8M87
Mfr.Part #
RMCF2512FT8M87
Description
RES 8.87M OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
500V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
8.87MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RMCF2512FT8M87
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT8M87
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 8.87MOhm, ±1%, -55°C~155°C