RMCF2512FT8M45
Mfr.Part #
RMCF2512FT8M45
Description
RES 8.45M OHM 1% 1W 2512
Resistance :
8.45MOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Datasheets
RMCF2512FT8M45
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT8M45
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 8.45MOhm, ±1%, -55°C~155°C